scroll top
Case study

Czyli ile może zmienić identyfikacja graficzna w branży beauty.

Zakres projektu

Nasza współpraca z organizatorem wydarzenia trwa już od 2017 roku, co pozwoliło nam na stworzenie długoterminowej strategi marketingowej. W trakcie tego czasu podjęliśmy udaną próbę wdrożenia działań, w celu stworzenia bardziej spójnych kreacji, a także stworzenia większej rozpoznawalności wydarzenia w branży.

więcej
Desing

Spójna i odświeżona identyfikacja wizualna

Mają skupioną grupę odbiorców w grupach na facebooku związanych z branżą, jednak nie bezpośrednio związanych z samym kongresem, ważne było stworzenie marki i identyfikacji jednoznacznie kojarzącej się z wydarzeniem.


więcej
Branding

Projekty graficzny, a kolejne edycje?

Na początku musieliśmy zadać sobie pytanie – stały szablon graficzny czy zróżnicowane formy w zależności od wydarzenia i pory roku, w którym się odbywa? W przypadku kongresu, razem z klientem postawiliśmy na różnorodność z pewnymi elementami wspólnymi. Nowa kreacja wizualna, nie pozwalała na szybkie znudzenie i ignorowanie materiałów publikowanych w social media, z drugiej strony elementy wspólne, pozwalały na szybką identyfikację wydarzenia z renomowanym organizatorem oraz utrzymanie zaufania zdobytego w trakcie poprzednich edycji.


więcej
Podsumowanie

Czyli co wydarzyło się w trakcie ostatnich 3 lat współpracy?

Budowanie marki wokół wydarzeń stanowi nie lada wyzwanie, także ze względu na możliwe wyczerpanie tematu czy wtórność eventów. Szczególnie w ostatnich latach kiedy liczba wydarzeń gwałtownie wzrosła, jeszcze ważniejszym stało się stworzenie rozpoznawalności. Przykład Ogólnopolskiego Kongresu Kosmetologii Estetycznej jest idealnym przykładem, że nawet w tak trudnej branży identyfikacja wizualna potrafi mieć realny wpływ na rozwój biznesu, a także przekładać się na wzrost liczby sprzedanych biletów czy większą liczbę zainteresowanych sponsorów. O czym sami mogliśmy się przekonać, kiedy zostaliśmy zaproszenie jako jeden z wystawców.


powrót

kontakt

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Więcej informacji na temat przetwarzania przez administratora danych osobowych uzyskają Państwo w zakładce - Polityka prywatności

Współpraca

Nasi klienci